
Deși a divorțat în urmă cu doar patru luni, fosta soție a celebrului artist din România și-a găsit rapid liniștea în brațele unui alt bărbat. Cine este noua cucerire?
Gallery
Delia, fosta soție a lui Lino Golden, a trecut rapid peste divorțul de celebrul cântăreț și se iubește cu un celebru estetician, potrivit cancan.ro.
După divorțul din luna aprilie, Delia nu s-a mai afișat alături de niciun bărbat, până acum. Pe o plajă din Mamaia, fosta parteneră a cântărețului a fost surprinsă în compania doctorului Auday Al-Ahmad, un medic estetician cunoscut în lumea mondenă, potrivit sursei citate mai sus.
VEZI CUM ARATĂ NOUL IUBIT ÎN GALERIA FOTO DE MAI SUS
După despărțirea de Lino Golden, Delia pare că și-a recăpătat încrederea și strălucește din nou, s-a vopsit blond, și-a pus extensii și pozează tot mai sexy pe rețelele de socializare.
Zilele trecute, Delia și Dr. Auday au fost văzuți împreună pe plajă, însoțiți de câțiva prieteni. Deși nu au existat gesturi explicite de afecțiune, cei doi au stat aproape permanent unul lângă celălalt și au purtat conversații lungi, semn că între ei există o legătură specială.
Mai mult, cei doi ar fi vorbit zilnic în ultima săptămână și, potrivit unor surse, au fost cazați chiar în același hotel.
În imaginile surprinse, Delia a purtat un costum de baie roz și o cămașă largă în aceeași nuanță, accesorizate cu o bandană, în timp ce Dr. Auday a ales o ținută lejeră, cu cămașă albă și pantaloni scurți. Amândoi păreau relaxați și zâmbitori, bucurându-se de timpul petrecut împreună pe litoral.
Lino Golden a vorbit pentru prima dată despre divorțul de Delia:
”Aveam vieți separate, dar în rest, 90% din timp stăteam împreună. 10% mergeam la concert, 10%… Ea nu prea pleca pe nicăieri. Adică stăteam non-stop împreună în casă. Ceea ce nu era un lucru rău, mie îmi plăcea. Ne plăcea amândurora, doar că la un moment dat am realizat că nu e bine chestia asta, să stai cu cineva așa bot în bot, non-stop, că intervin plictiseala, certuri degeaba. Adică nu ne-am certat niciodată pe ceva real, până acum.
Îmi doream o familie. Simțeam că e femeia care poate să fac chestia asta. A venit din suflet când am cerut-o. N-a fost nimic. Ea n-a bătut niciodată vreun apropo. Eu luam inelul și-l țineam special să-l dau la ziua mea. Adică era plănuit oricum și n-a avut niciodată vreo glumă de asta acum fac femeile. (…)
Nu, niciodată (nu au fost scandaluri mari). Nu, pentru că, în primul rând, aveam foarte mult respect față de ea și de familia ei. Nu puteam să mai văd a doua zi cu socrii ştiind că am făcut chestii de genul. Adică n-am trecut niciodată de bariera aia. Ok, certuri normale care au loc în orice cuplu, dar niciodată n-am depășit limita aia în care să nu mai ținem cont de respectul reciproc. (…)
După divorț am mai încercat să ne împăcăm, dar deja era prea târziu”, a spus Lino Golden pentru sursa citată.
Sursă foto: Instagram