După un mariaj care a durat un an, Lino Golden și Delia Salchievici au ales să meargă pe drumuri separate în aprilie 2025. În ultima vreme au circulat numeroase zvonuri legate de o posibilă relație între Delia și cunoscutul medic estetician Auday Al-Ahmad. Acum, cei doi au decis să vorbească deschis și să clarifice natura legăturii dintre ei.
Gallery
Delia a mărturisit că nu și-a dorit inițial să se implice din nou într-o relație, însă apropierea dintre ea și medicul estetician a fost una aparte, pe care nu a putut-o ignora:
„Am primit fel și fel de păreri, însă nu mă voi lăsa condusă de ele niciodată. Într-adevăr, nu aveam în plan să formez ceva alături de altcineva, îmi doream să stau singură mult mai mult timp, dar așa s-a întâmplat. A fost o conexiune, ceva ce nu am mai simțit până acum. Dacă a fost un sentiment nou, am spus să dau o șansă”, a declarat Delia, în cadrul emisiunii TV, citată de Spynews.
VEZI CUM ARATĂ AUDAY AL-AHMAD ÎN GALERIA FOTO DE MAI SUS
La rândul său, Auday Al-Ahmad a explicat cum a luat naștere relația dintre ei și cum a evoluat legătura dincolo de cadrul profesional:
„Ne-am cunoscut aici, în cadrul clinicii, ea a fost pacienta mea și după ce am terminat procedurile, mi-a făcut o citire în cărți, ea se ocupă cu tarot. I-am făcut un jawline și i-am corectat buzele pentru că le avea deja foarte frumoase (…) Eu cred în anumite energii, pentru că noi suntem constituiți din energii și anumite lucruri se pot transpune în cărți (…) M-a atras magnetismul ei și este o prezență exotică, adică noi suntem din lumi diferite, dar atunci când ne întâlnim, în spațiul nostru comun ne simțim destul de bine. E o femeie care nu vrea să iasă în evidență, uneori tăcerea ei spune mai mult decât alte cuvinte (…) Trecutul este trecut, nu mă interesează ce a fost în spate, mă interesează din momentul în care am cunoscut-o”, a spus medicul în aceeași emisiune.
Sursă foto: Instagram