Una dintre cele mai cunoscute artiste din România și iubitul ei cu 22 de ani mai mic s-au despărțit. Chiar dacă a fost des criticată pentru diferența de vârstă dintre ei, interpreta a recunoscut că nu acesta a fost motivul separării.
Gallery
Marcela Fota s-a despărțit de iubitul tinerel și, acum, a recunoscut motivul pentru care a luat această decizie. Artista de muzică populară începuse relația cu acesta, după câtva timp de la moartea fostului soț.
În cadrul unei emisiuni online, Marcela Fota a făcut mai multe dezvăluiri despre viața personală, printre care s-au numărat câteva și despre relația care s-a încheiat recent. Deși nu au plecat niciodată urechea la părerile celor din jur, iar fanii acesteia erau convinși că vor fi mereu împreună, Marcela Fota a decis să pună punct relației.
Aceasta nu a ținut doar pentru ea motivul și a recunoscut că povestea de iubire a ajuns la final, deoarece a fost doar ceva temporar, aspect de care amândoi erau conștienți încă de la început.
„Nu a ținut relația, pentru că noi am decis să nu țină. Noi am știut de la bun început că e un ajutor reciproc, să spun așa, că nu va o chestie pentru totdeauna, dar noi am vrut să savurăm momentul, să ne bucurăm unul de celălalt și asta am făcut, pe deplin. Ne-am bucurat unul de celălalt, ne-am respectat și a fost la momentul respectiv lucrul care m-a ajutat cel mai mult. Respectul pentru acea persoană va rămâne pentru totdeauna”, a povestit aceasta.
Sursa foto: Instagram