Meghan Markle e din nou în lumina reflectoarelor! Soția prințului Harry a fost prezentă în weekend la Paris Fashion Week, acolo unde a atras atenția cu o ținută semnată de brandul Balenciaga.
Gallery
Meghan și-a lăsat soțul și cei doi copii acasă și a traversat oceanul pentru a-și susține un prieten designer la Săptămâna Modei de la Paris.
Ducesa de Sussex și-a făcut apariția la show-ul Balenciaga, unde a purtat o ținută albă formată din pantaloni largi, cămașă și o capă asortat din colecția recentă a casei de modă. Ținuta a fost completată cu pantofi negri cu vârf ascuțit, un make-up natural și părul prins într-un coc.
Un purtător de cuvânt al ducesei a explicat că Megan a fost la Paris pentru a-l susține pe director de creație Pierpaolo Piccioli, ale cărui creații Meghan le-a purtat de-a lungul anilor la momente importante. Aceasta a fost prima apariție a ducesei la Paris Fashion Week în ultimii zece ani. (Vezi imagini în GALERIA FOTO de mai sus)
La eveniment, Meghan a fost surprinsă în timp ce o saluta pe Anna Wintour și pe regizorul Baz Luhrmann. Ea și-a anunțat sosirea în capitala Franței și pe contul de Instagram, acolo unde a postat un filmuleț în care se pregătea pentru show-ul de modă.
View this post on Instagram
Ducesa și soțul ei, prințul Harry, locuiesc în prezent în Montecito, California, împreună cu cei doi copii, Archie și Lilibet.
Fotografii: Getty Images/ Profimedia Images
CITEȘTE ȘI: