Viața lui Igor Cuciuc a fost zguduită din temelii de o tragedie cumplită. După moartea fulgerătoare a fiicei sale, Andreea, la doar 17 ani, artistul și soția sa încearcă să supraviețuiască unei dureri imposibil de descris. Din nefericire, suferința pare să nu se oprească aici, soția lui Igor are probleme serioase de sănătate și are nevoie constant de îngrijiri medicale.
Gallery
De la moartea Andreei, familia Cuciuc trăiește un coșmar continuu. Igor a povestit în mai multe rânduri cât de greu îi este să-și vadă soția copleșită de durere și slăbită de problemele de sănătate care au urmat tragediei. Artistul încearcă să fie un sprijin pentru ea, deși recunoaște că fiecare zi este o luptă.
„Mă tem să nu îmi pierd soția, pentru că în fiecare săptămână să vină salvarea… E o chestie nu prea plăcută”, a mărturisit Igor Cuciuc într-un interviu pentru Wownews.
Încă devastată de pierderea fiicei, Diana Cuciuc își exprimă necontenit suferința în mediul online. Într-un mesaj recent, mama Andreei a lansat acuzații grave, afirmând că tragedia s-ar fi produs după ce cineva i-ar fi pus droguri în pahar, fără știrea tinerei.
CITEȘTE ȘI:
„Vă scriu cu inima frântă, ca o mamă care și-a pierdut fiica. O copilă frumoasă, plină de viață, a plecat dintre noi pentru totdeauna, după ce cineva i-a pus droguri în pahar. O clipă de neatenție, un gest criminal, și viața ei s-a sfârșit.
Vă rog din suflet: vorbiți cu copiii voștri. Avertizați-i despre acest pericol. Spuneți-le să fie atenți la ce beau, cu cine ies, în ce anturaj se află. Spuneți-le să nu accepte nimic de la necunoscuți și să aibă curaj să spună nu.
Noi, părinții, nu putem fi mereu lângă ei, dar putem să le lăsăm în suflet vocea noastră, care să îi oprească în clipa pericolului., a transmis Diana Cuciuc, în mediul online.
Sursă foto: Facebook