O influenceriță cu sute de mii de urmăritori pe Instagram a fost cerută în căsătorie de iubitul fotbalist. Aceasta a dat vestea cea mare prin intermediul unei postări făcute pe Instagram, alături de mesajul „Da”.
Gallery
Olivia Cucoș, prezentatoare de televiziune și influenceriță, a fost cerută în căsătorie de iubitul ei, fotbalistul Denis Furtună. Cei doi s-au afișat de foarte puține ori împreună pe rețelele de socializare, fiind extrem de discreți în ceea ce privește relația lor.
Olivia Cucoș s-a născut în Republica Moldova, însă, de mai mulți ani, locuiește în România. Aceasta a început o relație cu fotbalistul Denis Furtună, cu care s-a și logodit la începutul lunii noiembrie.
Denis Furtună joacă în Liga 2 a României, la CS Tunari și și-a cunoscut logodnica în urmă cu aproximativ șase ani, în perioada în care amândoi locuiau în Republica Moldova.
Cererea în căsătorie a avut loc la Palatul Mogoșoaia, iar surpriza de care a avut parte a fost una de proporții. Pe contul său de Instagram, Olivia Cucoș a postat un video și mai multe fotografii, alături de o descriere simplă: „Da”.
Olivia și Denis se cunosc de mai mulți ani, având prieteni comuni. Cei doi au și colaborat pe plan profesional, deoarece jurnalista i-a luat mai multe interviuri acestuia, de-a lungul timpului.
Cei doi formează un cuplu de mai bine de un an, iar prezentatoarea de televiziune a recunoscut că nu a vrut să facă publică relația până în momentul în care Denis Furtună nu i-a demonstrat că are intenții serioase cu ea.
,,Relația noastră are deja un an frumos, plin de emoții, descoperiri și echilibru. Îl numesc „un an de poveste”, pentru că exact asta a fost — o poveste pe care am ales să o trăim cu discreție și maturitate. Am preferat să nu o facem publică până nu am fost siguri că avem planuri serioase și că ceea ce construim este pe termen lung”, a povestit aceasta, conform realmedia.md.
Cununia civilă urmează să aibă loc în această iarnă, iar cununia religioasă se va desfășura peste doar câteva luni, în vara anului 2026. Cei doi sunt extrem de nerăbdători și au început, deja, să pregătească marele eveniment.
„Totul s-a întâmplat într-un mod foarte natural și emoționant. Prima dată m-a cerut de ziua mea, în septembrie — un moment care m-a luat complet prin surprindere. Recunosc, la început am crezut că glumește, că e doar un gest simbolic. Însă câteva săptămâni mai târziu, mi-a făcut o cerere adevărată, de data aceasta cu un inel nou și o atmosferă de vis, la Palatul Mogoșoaia. A fost o zi magică, una din acele amintiri care rămân pentru totdeauna în inimă”, a mai spus aceasta.
Sursa foto: Instagram