Meghan Markle și Prințul Harry s-au întâlnit cu astrologa Angela Pearl. Aceasta a postat o fotografie de la întâlnirea lor pe pagina de socializare.
Pe lângă fotografia alb-negru distribuită, Pearl a publicat și un selfie cu Harry, precum și o scrisoare din partea Ducelui și a Ducesei de Sussex. Cuplul i-a mulțumit specialistei pentru conversație și își exprimă dorința de a păstra legătura. „Încă sunt impresionată de această seară specială. Vă mulțumesc, Prințul Harry și Meghan, pentru invitația călduroasă și conversația inspiratoare”, a scris Angela în descriere.
Gallery
„Am vrut să vă mulțumim pentru participarea la [eveniment/întâlnire]. Energia și perspectiva dumneavoastră au fost cu adevărat punctul culminant al serii. [Urmează informați care au fost ascunse]. De asemenea, dorim să ne exprimăm speranța că familia dumneavoastră este în siguranță în Ucraina. Așteptăm cu nerăbdare să păstrăm legătura, mai ales când plănuim să vizităm din nou Australia”, se arată în scrisoare.
Fotografiile au atras imediat atenția internauților, care au început să speculeze despre motivul pentru care Meghan Markle și Prințul Harry s-au întâlnit cu astrologa. Cea mai populară teorie este că au cerut ajutorul din cauza scandalului legat de prezența lor la petrecerea lui Kris Jenner. Se pare că, după ce s-au confruntat cu critici, ducii au regretat atât de mult vizita lor încât au decis să se consulte cu celebrități despre cum să gestioneze consecințele.
Angela Pearl s-a născut în Ucraina, iar la 15 ani s-a mutat în Rusia. La vârsta adultă a predat pentru scurt timp matematică. Ulterior, a emigrat în Australia și s-a concentrat pe dezvoltarea propriului blog despre horoscoape și dezvoltare personală. Canalul ei de YouTube are în prezent peste 2,5 milioane de abonați. Pearl subliniază adesea că printre clienții săi se numără personalități media de talie mondială și postează în mod frecvent fotografii cu ea alături de celebrități.
Bunica ei a fost cea care i-a explicat ce înseamnă divinație. Treptat, a introdus-o în lumea cărților de tarot. „Întotdeauna mi-a plăcut să privesc stelele încă din copilărie. Îmi amintesc că stăteam afară până târziu cu prietenii mei ca să urmărim fenomenul stelelor căzătoare și să ne punem dorințe”, a povestit Angela într-un interviu pentru bazaarvietnam.vn. Acea conexiune s-a transformat într-o pasiune de-o viață pentru înțelegerea misterelor vieții. Pentru ea, cunoașterea astrologiei poate fi un instrument pentru a înțelege când anumite perioade sunt mai potrivite pentru succesul în diferite domenii ale vieții, cum ar fi finanțele, sănătatea și dragostea.
În 2000, a zburat către Australia pentru a vizita o bună prietenă. De atunci s-a produs o schimbare radicală în viața ei. Și-a dat seama că s-a îndrăgostit de această țară, de plaje, natură și de vara eternă. Atunci a decis să se stabilească acolo.
Marea ei șansă a venit când a fost încoronată cea mai bună bloggeriță de astrologie de către WIBA (World Influencers & Bloggers Award) la Cannes în 2023. „A fost o mare onoare pentru mine să fiu recunoscută pentru munca mea. Mi-a dat mai multă încredere”, a spus Angela. De la aparițiile la televizor până la popularitatea pe rețelele sociale a fost decât un pas. Și nu s-a oprit aici. Angela a devenit prima astrologă care a pășit pe covorul roșu la festivalurile de film de la Cannes și Veneția, împărtășindu-și perspectivele cu un public și mai larg.
CITEȘTE ȘI: