Elena Gheorghe și soțul ei au doi copii și, pentru a se putea împărți cu brio între familie și carieră, în urmă cu șapte ani, au decis să ceară ajutor. Prin urmare, aceștia au angajat o bonă.
Gallery
Zilele trecute, Elena Gheorghe a împărtășit cu fanii ei ultimele evenimente din viața sa. Prin intermediul unui mesaj postat pe rețelele de socializare, artista a anunțat că Melanie, bona pe care a angajat-o, pleacă.
Așa cum se întâmplă în cazul multor familii care apelează la ajutorul bonelor, despărțirile de acestea sunt dureroase. Și în cazul lor, Melanie devenise parte din familie, iar separarea a afectat-o foarte mult pe artistă.
Elena Gheorghe a recunoscut că nu se aștepta ca ultima zi petrecută împreună să fie atât de grea și și-a exprimat recunoștința pentru tot ceea ce aceasta a făcut pentru ea și pentru familia ei.
„Când cuvintele sunt prea mici pentru a spune tot ce simți…
Acum șase ani și jumătate a venit la noi ca bonă,
dar în timp a devenit parte din familia noastră.
Nu a fost doar omul care ne-a ajutat…
a fost omul care ne-a fost alături în fiecare zi, la bine și la greu.
Aseară am stat la masă pentru ultima dată…
și parcă niciunul dintre noi nu a vrut să spună că este ultima.
Pentru că atunci când spui „ultima”… doare mai tare.
Știam că momentul acesta va veni cândva,
dar nu ne-am imaginat cât de greu va fi.
Astăzi ne luăm rămas bun… ?
A avut grijă de copiii noștri, de casa noastră, de noi…
și fără să ne dăm seama, ne-a intrat în suflet pentru totdeauna.
Un om cu un suflet rar.
Un om loial.
Un om cu o bunătate pe care nu o întâlnești des.
Nu a fost doar ajutor în casa noastră…
a fost sprijin, liniște, căldură și iubire.
Pleacă la familia ei, pentru că și acolo este nevoie de ea.
Iar noi o lăsăm să plece cu inima strânsă și cu lacrimi în ochi…
pentru că sufletul nu înțelege întotdeauna ce înțelege mintea.
Nu știm dacă ne vom mai revedea vreodată,
dar știm sigur că nu te vom uita niciodată.
Sunt oameni care vin în viața ta pentru o perioadă…
și devin pentru totdeauna parte din tine.
Îți mulțumim pentru toți acești ani.
Pentru răbdare. Pentru grijă. Pentru bunătate. Pentru iubire.
Îți mulțumim pentru tot.
Ne va fi dor de tine mai mult decât pot spune cuvintele…
Casa noastră va fi întotdeauna și casa ta, pentru că vei rămâne mereu parte din familia noastră.
We love you, Melanie. ❤️?”, a fost mesajul pe care Elena Gheorghe l-a postat în mediul online.
Sursa foto: Instagram