Adelina Pestrițu și Virgil Șteblea locuiesc într-o casă de lux, pe care au cumpărat-o imediat ce au mers la vizionare.
Gallery
Adelina Pestrițu și Virgil Șteblea formează unul dintre cele mai apreciate cupluri din showbizul românesc, iar, de câțiva ani, locuiesc într-o casă impresionantă, situată într-o zonă exclusivistă din apropierea Capitalei.
Locuința celor doi este una spațioasă, amenajată într-un stil modern și elegant, cu multe camere generoase, un living luminos, o bucătărie deschisă și o curte în care petrec foarte mult timp împreună. De-a lungul anilor, Adelina Pestrițu a împărtășit cu fanii săi mai multe imagini din casa în care locuiește alături de soțul său și de fiica lor, Zenaida, iar acestea nu au trecut neobservate.
Influencerița a povestit că achiziționarea casei a fost o decizie luată pe loc, deoarece, încă de la prima vizionare, ea și Virgil Șteblea au simțit că acesta este locul în care își doresc să locuiască.
„Cum am văzut casa, am și cumpărat-o. Ne-a plăcut foarte mult. Avea tot ce ne doream și nici nu am mai stat pe gânduri.”
Potrivit Adelinei Pestrițu, vila a bifat toate criteriile importante pentru familia lor: spațiu generos, o curte mare și o compartimentare care să le ofere confort și intimitatea pe care și-o doresc: „Le are pe toate. Are spațiu, lumină, curte și este exact ceea ce ne-am dorit pentru familia noastră. Pentru noi, acasă înseamnă locul în care ne încărcăm bateriile și unde ne simțim cel mai bine”.
Cu toate acestea, până au ajuns la rezultatul dorit, Adelina Pestrițu și soțul ei au pierdut ceva bani. Cei doi nu au făcut cele mai inspirate alegeri când a venit vorba de mobilierul interior, motiv pentru care au fost nevoiți să îl schimbe destul de des, în doar câțiva ani.
„De fiecare dată când am făcut o astfel de schimbare, am aruncat la propriu cu banii pe niște piese de interior care, ulterior, nu mi-au mai plăcut (eu sunt capul răutaților) sau, efectiv, n-au rezistat în timp. Doar câteva dintre ele făcând excepție. În câțiva ani, le schimbam de 3-4 ori. Astfel, pierdeam și o grămadă de bani, dar nici adevăratul confort nu îl găseam”, a mai spus fosta prezentatoare de televiziune.
Sursa foto: Instagram