![](https://cmero-ott-images-avod.ssl.cdn.cra.cz/r314x175n/q80/NA.jpg?default=https%3A%2F%2Fassets.protv.ro%2Fassets%2Ffeed%2Fproduction_cross-la-interior-articol-protv%2F20240725%2F62469646+%281%29.webp)
Vasilica este bucătar și lucrează la Spitalul de Urgență Târgoviște. De 30 de ani e infirmier, iar de aproape 20 de ani este bucătar în sistemul medical.
Este căsătorită și are două fete. Soțul lucrează la o fabrică de cartoane.
Nu a mai cântat până acum pe o scenă mare. Este pasionată de muzică de când era mică, dar din cauza imposibilităților materiale și a problemelor vieții, nu a putut continuă pe acest drum.
Participarea la aceste preselecții i-a adus o împlinire sufletească.
Și-ar dori să poată avea o carieră în muzică, ar renunta la postul ei de la spital. Este de părere că un om poate reuși la orice vârstă.
Urmărește emisiunea integrală pe VOYO.
Gallery