Astăzi, echipa Visuri la Cheie ajunge acasă la Alexandrina, o femeie care la aproape 70 de ani a devenit mamă. Aceasta are o fiică deja mare, o nepoată, Amira și o fiică adoptată, Bianca.
Povestea familiei începe când Alexandrina avea 50 de ani. Femeia, care deja avea o fiică, a decis atunci să o adopte pe Bianca, o fetiță în vârstă de doar 2 ani, cu puțin timp înainte de a ieși la pensie.
„Când am văzut-o pe Bianca, imediat am depus actele”, a spus ea, amintindu-și de momentul în care și-a adoptat fiica.
Din păcate însă, Bianca a căzut pradă drogurilor și deși mama ei a cerut ajutor specializat, tânăra a plecat de acasă, devenind mamă la doar 19 ani.
„Am ajutat-o, a născut, am luat-o de la spital și după șapte zile a dispărut din nou. Am luat copilul din spital la o lună. Nu îmi pare rău de ce am făcut, chiar dacă vecinii vorbeau. După ce a născut, eu nu puteam să dorm noaptea. Din a doua zi până la o lună, eram mereu la spital, iar după o lună am luat-o”, a spus ea.
Astfel, pentru a treia oară în viață, ea a devenit mamă, de această dată pentru nepoata sa, Amira, pe care a crescut-o de la o lună.
Deși viața ei nu este ușoară, e fericită că poate să îi aducă un zâmbet pe buze nepoatei sale, Amira.
VEZI MOMENTUL COMPLET ÎN VIDEOCLIPUL DE MAI SUS
EDIȚIA INTEGRALĂ POATE FI URMĂRITĂ PE VOYO