Visul fraților Marin, dar și al regretatului lor tată, s-a împlinit în sfârșit! Alexandru, Andrei și mătușa lor, Corina, și-au văzut pentru prima oară noua casă, și nu și-au mai putut stăpâni lacrimile de bucurie.
După zile întregi de muncă, echipa Visuri la cheie a reușit să ducă proiectul la bun sfârșit! Din casa care stătea să cadă pe ei au făcut o locuință sigură, dotată cu tot ce au nevoie.
„Când s-a mutat autocarul am văzut visul tatălui meu, dar și al nostru, că s-a împlinit. Este foarte frumoasă, nu mă așteptam la așa ceva niciodată, nici în vise”, a spus Alexandru.
Casa veche, care i-a adus sfârșitul tatălui celor doi copii, a fost demolată, iar în locul ei a fost construită o locuință a speranței, în care copiii vor avea parte de un nou început.
„Mi-am dorit pentru ei o casă mică, ca să fie ușor de întreținut”, a spus Omid.
VEZI MOMENTUL COMPLET ÎN VIDEOCLIPUL DE MAI SUS
EDIȚIA INTEGRALĂ POATE FI URMĂRITĂ PE VOYO