În cadrul prezentării de modă organizate de Alin Gălățescu – Fashion 16 Moments, un eveniment dedicat celor 150 de povești ale celebrului designer Dries Van Noten – Roxana Ciuhulescu a trăit un moment cu totul special.
Vedeta nu a pășit singură pe podium, ci alături de fiica sa, Ana, în vârstă de 17 ani, o prezență discretă, dar extrem de grațioasă.
Experiența a reprezentat o premieră pentru cele două: aceasta a fost prima dată când mama și fiica au defilat împreună, în ținute semnate de Raluca Soare, dar și prima defilare pentru Ana Cleopatra.
Pentru Roxana, momentul a fost încărcat de emoție și mândrie. Ana, care preferă de regulă să stea departe de luminile reflectoarelor, a acceptat să urce pe podium alături de mama sa într-un gest care a spus mai mult decât o mie de cuvinte.
În sală, atmosfera a fost susținută de întreaga familie. Soțul Roxanei, dar și fratele Anei, Cezar – care tocmai a încheiat cu clasa pregătitoare – și iubitul Anei, Andrei, s-au aflat în public, susținându-le cu emoție.
Roxana Ciuhulescu, la Vorbește lumea
A fost o premieră în viața mea alături de Ana Cleopatra, care are 17 ani. Am avut emoții uriașe. Ana, în prima fază, a ezitat, că acum pe vară, s-a angajat, a spus că vrea să își strângă bani să își ia ultimul tip de nu știu care telefon. Marți seară am defilat cu ea, ea a avut chiar două ieșiri, a fost mai cu moț. Nu e la fel de înaltă ca mine, a crescut șapte centimetri în urma operației de scolioză severă, a ajuns la 1,70, e o femeie înaltă , e sănătoasă, bine că nu e înaltă ca mine, numai eu știu prin ce am trecut. I-a deschis apetiul pentru prezentări de modă, l-am sunat pe Alin Gălățescu și va avea acum două prezentări, va face și un curs de modelling.