• PRO TV
  • Cum se înțeleg Andreea Raicu și Maria, tânăra pe care a adoptat-o la distanță în urmă cu mai bine de două decenii. Fosta prezentatoare TV a devenit „bunică”: „Măriuca a crescut și a devenit un om cald”

Cum se înțeleg Andreea Raicu și Maria, tânăra pe care a adoptat-o la distanță în urmă cu mai bine de două decenii. Fosta prezentatoare TV a devenit „bunică”: „Măriuca a crescut și a devenit un om cald”

Cum se înțeleg Andreea Raicu și Maria, tânăra pe care a adoptat-o la distanță în urmă cu mai bine de două decenii. Fosta prezentatoare TV a devenit „bunică”: „Măriuca a crescut și a devenit un om cald”

Andreea Raicu a adoptat-o la distanță, în urmă cu mai mulți ani, pe Maria. În prezent, aceasta este o femeie în toată regula și are propriul copil.

Gallery

Andreea Raicu a adoptat-o pe Maria în urmă cu aproximativ două decenii, la distanță, fără acte. Acum, aceasta are 26 de ani, iar relația dintre ele este la fel de solidă și de apropiată ca la început.

Cum se înțeleg Andreea Raicu și Maria, fata pe care a adoptat-o la distanță

Andreea Raicu și Maria au o relație extrem de apropiată, în ciuda faptului că vedeta nu i-a dat naștere. Cele două au reușit să lege o conexiune pe care mulți părinți își doresc să o aibă cu copiii lor, lucru ce le aduce o mare bucurie amândurora.

Andreea Raicu și Maria s-au cunoscut în urmă cu 21 de ani, atunci când fosta prezentatoare de televiziune a mers la un centru unde se aflau copiii abandonați de părinți. Întreaga zi, Maria a stat doar cu Andreea Raicu, iar conexiunea care a luat naștere între ele a fost una foarte puternică.

Citește și:

​Cele două s-au atașat atât de mult una de alta, încât fosta prezentatoare a decis să îi ofere șansa la o viață mai bună și a adoptat-o.

„Toată după-amiaza a stat la mine în brațe, iar, la plecare, când am întrebat-o dacă merge acasă de sărbători, s-a uitat în ochii mei și mi-a spus: „Aș vrea să vin la tine. Pot?”. În Ajunul Crăciunului, m-am întors după ea și am luat-o acasă.

De atunci, Măriuca a devenit parte din viața mea – a venit la mine în vacanțe, în weekenduri, și mi-am dorit mereu să îi ofer sprijin, iubire și să îi arăt că există și o altă viață în afara centrului”, a povestit Andreea Raicu, potrivit Viva.

Citește și:

​În prezent, relația dintre Andreea Raicu și Maria este la fel de apropiată ca în primele săptămâni. Aceasta s-a mutat în Constanța, are propriul copil, este foarte implicată atât în viața de familie, cât și în ceea ce privește latura profesională și vorbește aproape zilnic cu fosta prezentatoare.

„Astăzi locuiește în Constanța. Vorbim aproape zilnic, ne vedem ori de câte ori putem și petrecem sărbătorile împreună. Măriuca a crescut și a devenit un om cald, bun, muncitor și o mamă minunată. Bucuria de a o avea în viața mea este unul dintre cele mai prețioase daruri pe care le-am primit vreodată”, a mai spus Andreea Raicu.

Sursa foto: Instagram

Parteneri editoriali

Share

Videoclipuri cu știri

Citește și

Ultimele articole

Top citite

L-ai pierdut la TV

Episoade noi acum pe VOYO

7 zile înainte de TV • fără reclame • oricând

Top emisiuni