Luminița Anghel, invitată în cadrul emisiunii La Măruță, a făcut lămuriri cu privire la declarațiile pe care le-a făcut recent despre fiul său adoptiv.
Luminița Anghel a fost pusă la zid după dezvăluirile pe care le-a făcut la podcastul lui Cătălin Măruță. După 10 ani de tăcere, artista și-a spus partea de adevăr, după ce David Pușcaș a făcut declarații controversate despre cea care l-a adoptat în urmă cu 26 de ani și a pus-o într-o lumină nefavorabilă.
Luminița Anghel a făcut noi dezvăluiri despre fiul adoptiv, după ce a fost pusă la zid pentru dezvăluirile pe care le-a făcut în podcastul lui Cătălin Măruță, acolo unde a dezvăluit cu lux de amănunte coșmarul pe care l-a trăit în perioada în care David Pușcaș locuia în casa ei. Artista ajunsese să se teamă pentru viața ei și a familiei sale.
„Îți mărturisesc că nu credeam că odată cu desfășurarea evenimentelor în cele două ore de discutat eu o să retrăiesc cu atâta intensitate foarte multe dintre evenimente din trecut. Cele mai urâte lucruri nu le-am spus.(...) Culmea că eu n-am primit mesaje de hate, de data asta. Până la podcast, am primit, femei în general, tinere, fătă experiență de mame, erau cele care mă trăgeau de mânecă și îmi băteau obrazul prin exprimări destul de necuviincioase și după podcast îmi era frică să deschid telefonul, îți mărturisesc, pentru că nu știam la ce să mă aștept, dar am primit foarte multe povești impresionante. (...) (n.r. Cum să dai un copil afară din casă?) Nu l-am dat afară (...) Nu a fost dat afară din casă, a fost mutat la 18 ani, după ce și-a dat bacalaureatul. Până la 18 ani s-au întâmplat și toate aceste nenorociri și toate aceste violențe verbale și fizice, amenințări cu moartea, își desena mormântul și îmi lăsa foaia A4 pe birou lui când pleca la școală”, a declarat Luminița Anghel.
VEZI MOMENTUL COMPLET ÎN CLIPUL VIDEO DE MAI SUS