• PRO TV
  • Luminița Anghel și soțul ei au fost amenințați cu moartea de fiul adoptiv: „Am făcut plângere la poliție pentru a ne proteja”. David Pușcaș a răbufnit după declarațiile mamei sale

Luminița Anghel și soțul ei au fost amenințați cu moartea de fiul adoptiv: „Am făcut plângere la poliție pentru a ne proteja”. David Pușcaș a răbufnit după declarațiile mamei sale

Luminița Anghel și soțul ei au fost amenințați cu moartea de fiul adoptiv: „Am făcut plângere la poliție pentru a ne proteja”. David Pușcaș a răbufnit după declarațiile mamei sale

Luminița Anghel a vorbit recent despre un episod nefericit, mai exact, despre momentul în care a fost amenințată cu moartea de fiul adoptiv, David Pușcaș. Chiar dacă nu a vorbit până acum despre acest incident, artista a simțit că este momentul să își deschidă sufletul și să facă cunoscută această perioadă dificilă din viața ei, care a marcat ruptura definitivă dintre ea și fiul adoptiv. La scurt timp după declarațiile ei, David Pușcaș a răbufnit.

Gallery

Luminița Anghel și soțul ei au fost amenințați cu moartea de David Pușcaș

Artista a fost invitată în cadrul podcastului „Acasă La Măruță”, unde, printre lacrimi, a vorbit despre cea mai grea perioadă din viața ei, precum și despre un incident nefericit. Aceasta a mărturisit că a fost nevoită să meargă la poliție după ce a primit un mesaj cutremurător, în care fiul adoptiv își exprima intenția de a le lua viața atât ei, cât și soțului său.

„Acum doi ani, când ne-a trimis mesaj pe WhatsApp, amenințare la viața mea și a soțului meu, am făcut plângere la poliție pentru a ne proteja pe mine și pe familia mea, și mai ales pe copilul meu”, a mărturisit Luminița Anghel în cadrul podcastului.

Luminița Anghel nu a vrut să facă public acest incident, în speranța că David Pușcaș își va reveni într-un final.

„Și n-am ieșit în presă… Ai auzit tu ceva în doi ani de zile că eu am primit o amenințare cu moartea? Nu. O spun acum prima dată”, a povestit Luminița Anghel, la podcastul lui Cătălin Măruță.

Citește și:

Reacția lui David Pușcaș nu a întârziat să apară. La scurt timp după ce Luminița Anghel a vorbit deschis despre drama vieții ei, după 10 ani în care a tăcut, tânărul a răbufnit și i-a adus noi acuzații mamei adoptive. Acesta a afirmat că nu a fost niciodată integrat în familia artistei și că problemele lor au început încă de când părinții săi s-au despărțit.

„Ne certam din cauza faptului că eu nu am fost integrat în familia asta nouă pe care și-a făcut-o”, a declarat David Pușcaș, într-o emisiune TV.

David Puşcaş susține că atunci când locuiau împreună, el nu avea dreptul să iasă din cameră și că tratamentul aplicat de Luminița Anghel și de soțul acesteia l-a făcut să se simtă complet izolat.

„Nu se ocupau de mine deloc. Nu aveam dreptul să ies din cameră. Era regulă, nu aveam dreptul să ies din cameră. Doar la toaletă aveam voie și înapoi”, a mai spus el.

Sursă foto: Instagram; Facebook; Captură YouTube

Parteneri editoriali

Share

Videoclipuri cu știri

Citește și

Ultimele articole

Top citite

L-ai pierdut la TV

Episoade noi acum pe VOYO

7 zile înainte de TV • fără reclame • oricând

Top emisiuni